nové črepiny

Sumár noviniek za posledný mesiac aj niečo. Hľaďme a tešme sa.

v prvom rade - nikdy som nemyslel, že budem blogovať ako besný, že budem každý každulilinký deň vypisovať ako som si čistil zuby, ako ma štve vláda, prípadne čo nové som našiel na YouTube. A toho sa aj držím, myslím, že kto chce, ten si spôsob ako sa dostať k informáciám nájde. Čo sa však len tak hocikto nedozvie, sú už osobné veci, pohnútky a udalosti, ktoré ma stretli za posledných cca (pozn. presne) 30 dní.

čo je teda nové?

ových je hneď niekoľko vecí. Moje dielo, Tyrelinská legenda - Ooben, bolo vybrané do užšieho výberu 19 diel na portáli mámtalent.sk. Tie sú následne podrobnejšie analyzované, prehodnocované až sa z nich nakoniec možno vyberie zopár, ktoré budú skutočne aj vydané. Myslím, že nazvať túto skutočnosť úspechom je celkom na mieste. Popravde nepoznám veľa ľudí na slovenskej literárnej scéne v mojom veku, ktorých by si vydavateľstvo čo i len všimlo, takže nech už sa s legendou stane čokoľvek, ako odrazový mostík do povedomia čitateľskej obce poslúžila dobre.

==

ekončíme==

oviniek je však viac. Minimálne môžem spomenúť, že sa hodlám prihlásiť do literárne súťaže Cena Fantázie 2010, organizovanej časopisom Fantázia, v spolupráci s denníkom SME. Víťazní autori si okrem získaného dobrého renomé na domácej pôde odnesú celkom sympatickú finančnú odmenu, čo rozhodne poteší. Síce si proti ostrieľaným poviedkárom veľmi neverím ale dúfam, že sa napriek tomu umiestnim aspoň niekde v zlatom strede. Na prvý ročník by to rozhodne nebol zlý štart a keby aj náhodou bol, bude aspoň moje meno svietiť v zborníku Fantázia 2010 :D

Toľko novinky z literárnej oblasti môjho univerza. Noviniek v mojom živote bolo poslednú dobu viacero ale tie, ak dovolíte, si nechám pre seba.

Marek J. Kolcun
Hore